top of page
klasik gitar dersi

Hakkımda

akustik gitar dersi
About

Gitar çalmak, her yaştan müzik sever için harika bir aktivitedir. Elektro gitar, klasik gitar ve akustik gitar gibi farklı gitar türleriyle çalınabilir ve bu türler arasında çok farklı tonlar, teknikler ve stil özellikleri bulunmaktadır.

Merhaba, ben Doğukan Volkan. 1985 İstanbul doğumluyum ve müziğe ilkokul yıllarımda klavye çalarak başladım. Ortaokula geçtiğim yıllarda gitara olan merakım arttı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde 1 sene klasik gitar ve solfej eğitimi aldım. İstanbul Güzel Sanatlar Okulu'nda ise 1 sene klasik gitar ve solfej eğitimi gördüm.

Yaklaşık 3 yıl kadar klasik gitar çaldıktan sonra asıl istediğim enstrüman olan elektro gitara geçiş yaptım ve çeşitli yerlerden özel dersler aldım. Lise yıllarımda ilk Rock grubumu kurdum ve daha sonra farklı Metal, Rock, Funk, Pop, Blues gruplarıyla çalmaya başladım.

Modern Müzik Akademisi'nde Meb onaylı usta öğretici Sertifika bölümüne kaydoldum. Serdar Öztop, Şevket Akıncı, Bora Uslusoy, Güç Gülle, Nezih Yeşilnil, Çağdaş Özmen ve Cem Konuk gibi Türkiye'nin önemli müzisyenlerinden armoni, kulak eğitimi, prodüksiyon, gitar dersi gibi (Jazz, Funk, Rock) alanlarda 1 sene boyunca hafta içi her gün 6 saat olacak şekilde dersler aldım.

 

Bu süreç boyunca İstanbul'un birçok mekanında ve farklı şehirlerde sahne aldım. Bu deneyimlerim, müzik kariyerim boyunca edindiğim tecrübeleri ve öğrendiklerimi gitar öğrencilerime aktarmak için kullanıyorum. Gitar öğrencilerime, en sevdikleri müzik türleri ve sanatçılarına uygun bir şekilde, müzikle ilgili her türlü bilgiyi ve beceriyi öğretmeye çalışıyorum. Kendi müzik yolculuğumda edindiğim deneyimlerle öğrencilerime yol göstermeyi umut ediyorum.

Elektro gitar dersi
bottom of page