top of page
Vintage Elektro Gitar

Özel Gitar Derslerim

Gitar çalmak, kendinizi ifade etmenin ve yaratıcılığınızı keşfetmenin harika bir yoludur. Öğrenmenin yaşı yoktur ve gitar çalmak için her zaman bir başlangıç vardır. 
Müzik teorisi ve teknik becerileri birleştirerek öğrencilerin kendi müzik tarzlarına uygun olarak gitar çalmayı öğrenmelerini sağlıyorum. 

Özel Gitar Derslerim Hakkında

Merhaba, günümüz şartlarında yoğun tempoda çalışsak bile, hobilerimize veya eğitim sürecimize devam etmek mümkün. 

2007 yılından bu yana, yüz yüze derslerimin yanı sıra dünyanın birçok farklı ülkesinde bulunan öğrencilerime de Zoom programı üzerinden online elektro gitar, akustik gitar ve klasik gitar dersleri vermekteyim. Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Japonya, Dubai, İsrail, Katar, Kıbrıs, Almanya ve Fransa gibi ülkelerdeki öğrencilerimle düzenli olarak dersler yapmaktayım.

Müzik hayatım boyunca pop, rock, funk, metal, blues gibi farklı müzik tarzlarında çalmış bir gitaristim. Bu deneyimim, öğrencilerime çeşitli müzik türleri üzerinden gitar öğretmek için bir fırsat sağlıyor.

Derslerimde, öğrencilerim kendi müzik tarzlarına uygun olarak gitar çalmayı öğreniyorlar.
Bunun yanı sıra, müzik teorisi ve teknik becerileri de derslerime dahil ediyorum. Bu sayede, öğrencilerim hem gitar çalmayı öğreniyorlar hem de müzik teorisi konusunda bilgi sahibi oluyorlar. Ayrıca, derslerimde beste yapmak, armoni, gitar programları ve ekipmanları gibi konulara da değiniyorum.

Ders Programım gitara sıfırdan başlamış hobi olarak çalmak isteyen yada iyi bir temel eğitimle kendini geliştirmek isteyenler için düzenlenmiştir.

   Derslerin İçeriği;

 • Parmak açma egzersizleri

 • Sağ ve sol el teknikleri (Alternate picking, Economy Picking, Legato, Bend, Vibrato, Tapping, Sweep Picking vs.)

 • Gamlar, aralıklar ve formülleri

 • Armoni

 • Nota okuma ve yazma

 • Ritimler

 • Tüm akorlar ve nasıl oluştukları

 • Modlar nedir ne işe yarar

 • Triadlar

 • CAGED sistemi

 • Solo nasıl ve neye göre atılır

 • Akor çevrimleri

 • Chart nasıl yazılır

 • Metronomla nasıl çalışılır ve çalışma teknikleri

 • Efekt pedalları neler 

 • Ekipmanlar hakkında ön bilgiler ve daha fazlası 

  Bu konular, öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri ve istedikleri müzik tarzında daha iyi gitar çalabilmeleri için önemlidir.

Ödev Sistemi Nasıl Oluyor?

Derslerimizde her hafta işlediğimiz konu ile alakalı ödevler veriyorum ve ödevleri jpeg, mp3, pdf formatında veya size özel olarak hazırlanmış videolarla gönderiyorum. Tüm teorik bilgileri de öğrencilere jpeg veya pdf formatında sunuyorum, böylece kalem kağıda not almak zorunda kalmıyorlar.

Ayrıca, öğrencilerim Whatsapp üzerinden istedikleri saatte bana ulaşarak kafalarına takılan herhangi bir soruyu sorabilirler. Böylece, derslerimizde öğrendikleri konular hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Verdiğim ödevler, öğrencilerin gitar çalmayı öğrenirken becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ödevler, parmak egzersizleri, akor çalma, ritim çalışmaları, solo çalışmaları, nota okuma ve yazma, armoni ve diğer teknik konuları içerir. Bu ödevler sayesinde öğrenciler, düzenli olarak pratik yaparak konuları tekrar eder ve geliştirirler.

Gitar dersi ödevleri, öğrencilerin ilerlemelerini takip etmek için de kullanılır. Ben de öğrencilerimin ödevlerini kontrol ederek, ne kadar ilerlediklerini görüyor ve hangi konularda daha fazla çalışmaları gerektiğine dair geri bildirim sağlayabiliyorum.

Gitar öğrenmek için herhangi bir yaş sınırı var mı?

Gitar öğrenmek için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ancak, bazı çocuklar için gitarın boyutu veya fiziksel gereksinimleri nedeniyle, belirli bir yaşa kadar beklemek daha uygun olabilir. Çoğu öğrenci için, 7 - 9 yaş civarı gitar çalmak için uygun bir yaş olarak kabul edilir. Ancak, her çocuk farklı olduğundan, bu yaş aralığı değişebilir.

Gitar boyutlarına hakim olmak, öğrencinin doğru tutuş ve çalma tekniklerini öğrenmesi için son derece önemlidir. Eğer öğrencinin eli çok küçükse, normal boyutta bir gitar çalmak zor olabilir. Bu nedenle, çocuklar için özel olarak tasarlanmış daha küçük boyutlarda gitarlar mevcuttur.

Ayrıca, gitar çalmak, fiziksel dayanıklılık gerektiren bir aktivitedir. Öğrenciler, parmaklarının gitar tellerine bastırmasını ve hareketli parmak hareketlerini yapabilmelerini sağlamak için yeterli fiziksel güce sahip olmalıdır. Fiziksel olarak hazır olmayan öğrenciler için, gitar çalmak başlangıçta zor olabilir, ancak düzenli egzersizlerle ve pratikle ilerleme kaydedebilirler.

Her yaşta gitar çalmak mümkündür ve yaşın bir engel olmadığını gösteren birçok örnek vardır. Önemli olan, öğrencinin gitar çalmaya hevesli olması ve doğru şekilde öğrenmek için sabırlı olmasıdır. Gitar öğrenmek, müzikle bağ kurmanın, yaratıcılığı keşfetmenin ve kendini ifade etmenin harika bir yoludur. Eğer gitar çalmayı öğrenmek istiyorsanız, her yaşta başlayabilirsiniz ve gitar boyutuna ve fiziksel gereksinimlere uygun olarak hazırlanmış özel ders programlarımla gitar çalmayı öğrenebilirsiniz.

Online Görüşme Talep Edebilir miyim?

Tabii ki! Derslerim hakkında görüntülü görüşmek isterseniz, birbirimizi tanıyıp neler yapabileceğimizi konuşabileceğimiz ve detaylı bilgi alabileceğiniz bir görüşme ayarlayabiliriz. Bu görüşme, ders gün ve saatimizi belirleyip derslerimize başlamadan önce yapacağımız önemli bir adımdır.

Görüşmeye katılanlar, görüşme sonunda ders almak zorunda değillerdir. Buradaki amaç, tanışmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır. İsteyen herkes bu görüşmeye katılabilir. Eğer siz de gitar çalmayı öğrenmek veya becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, görüntülü görüşme için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Derslerim boyunca, gitar çalmayı öğrenirken ihtiyaç duyacağınız kaynakları size sağlayacağım. Bu kaynaklar, hayat boyu kullanabileceğiniz notalar, tablar, programlar ve diğer materyalleri içerebilir. Amacım, öğrencilerimin gitar çalma becerilerini geliştirmeleri için gerekli olan tüm kaynaklara sahip olmalarını sağlamaktır.

Gitar derslerime katılan öğrencilere, tarzlarına ve bütçelerine uygun gitar ve amfi seçenekleri sunmaktayım.

Ayrıca Telegram grubuma (Tıklayınız) herkes katılabilir. Bu grupta armoni ve gitar çalışmalarıyla ilgili faydalı paylaşımlar yaparak öğrencilerim ve diğer müzikseverler için ek kaynaklar sunuyorum.

Derslerinizin ödev kontrolü ve konu yoğunluğundan daha verimli geçebilmesi için, ilerleyen haftalarda haftalık 2 saat almanızı öneririm. Bu şekilde, öğrendiğiniz bilgileri daha iyi pekiştirebilir ve gitar çalma becerilerinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz.

                                                                                                                                                                     

Birebir ve Grup Ders Ücretlerim

amplifikatör
Adam Gitar Çalma

Bireysel Online ve Yüz Yüze Ders Ücretim

Yaş sınırı yoktur
Derslerimiz 1 Saat Sürecektir
Hafta da 1 Saat Ayda Toplam 4 Saat Ders Ücretim  : 1200TL (1 ders 300TL) 

 

Ödemeleri aylık olarak anlaştığımız ders sayısına göre ilk dersten toplu olarak alıyorum ve derslerin iptalinde geri ödeme yapmamaktayım. Ancak, derslerinizi erteleyebilir ve 1 yıl içerisinde tekrar iletişime geçerek yeni bir program oluşturabilirsiniz.

Yüz Yüze Klasik Gitar ve Akustik Gitar Grup Derslerim Hakkında

16 yaş ve üstü katılabilir.
Derslerimiz 1 saat sürecektir.
Minimum 2 kişiliktir.
Maksimum 4 kişiliktir.
2 kişilik gruplarda kişi başı haftada 1 saat (225TL) ayda toplam 4 saat ders ücretim 900TL'dir. 
(4 kişilik grup kontenjanı sağlanamazsa arkadaşınızla birlikte katılıp 2 kişilik grup dersi fiyatından yararlanabilirsiniz.)
3 ve 4 kişilik gruplarda kişi başı haftada 1 saat (175TL) ayda toplam 4 saat ders ücretim 700TL'dir
.

Ödemeleri aylık olarak anlaştığımız ders sayısına göre ilk dersten toplu olarak alıyorum ve derslerin iptalinde geri ödeme yapmamaktayım. Ancak, derslerinizi erteleyebilir ve 1 yıl içerisinde tekrar iletişime geçerek yeni bir program oluşturabilirsiniz.

Yüz Yüze Elektro Gitar Grup Derslerim Hakkında

16 yaş ve üstü katılabilir. 
Derslerimiz 1 saat sürecektir.
Maksimum 2 kişiliktir.
Kişi başı haftada 1 saat (225TL) ayda toplam 4 saat ders ücretim 900TL'dir.

Ödemeleri aylık olarak anlaştığımız ders sayısına göre ilk dersten toplu olarak alıyorum ve derslerin iptalinde geri ödeme yapmamaktayım. Ancak, derslerinizi erteleyebilir ve 1 yıl içerisinde tekrar iletişime geçerek yeni bir program oluşturabilirsiniz.

Bir gitar çalmak
Kaya Şarkıcı Siluet
Gitarist

Sağlıklı ve Müzikle kalın..

bottom of page